KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 10 Nov 2020 | BR
Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego - ogłoszenia duszpasterskie

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

* W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi w górnym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób a w kościele dolnym 20 osób. Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej, zakrywając jednocześnie nos i usta, oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni.

*******

* Kartki na Wypominki Listopadowe są wyłożone na skarbonach przy wyjściu z kościoła. Uprzejmie prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku i drukowanymi literami. Wypominki oraz dobrowolną ofiarę można składać osobiście w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii po Mszy św.

*******

* Na Wypominki Listopadowe za zmarłych z naszych rodzin zapraszamy przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 przed Mszą św. wieczorną. W niedziele o godz. 7:40 będziemy się modlić w intencji zmarłych zapisanych w Wypominkach Rocznych.

*******

* W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto - 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:00 – w intencji naszej Ojczyzny oraz o godz. 18:00 wieczorem. Tego dnia zapraszamy na różaniec o godz. 17:15 za zmarłych poległych w obronie naszej Ojczyzny.

*******

* We wtorek 17 listopada przypada 40. rocznica erygowania naszej parafii przez kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dlatego przyszła niedziela 15 listopada będzie dla nas szczególnym dniem modlitwy i podziękowania Panu Bogu za nasz parafialny kościół, w którym możemy się spotykać na wspólnej modlitwie i przyjmować sakramenty.
W związku z obecną sytuacją epidemiczną główne obchody tego Jubileuszu zaplanujemy sobie w późniejszym terminie, kiedy będzie to możliwe.
W niedzielę za tydzień o godz. 17:15 odmówimy różaniec, natomiast o godz. 18:00 rozpoczniemy Mszę św. dziękczynną, zawierzając Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej wszystkie rodziny naszej parafialnej wspólnoty. Ponieważ miejsca w kościele są ograniczone zachęcamy do wspólnej modlitwy korzystając z transmisji Mszy św. Link będzie można znaleźć na stronie internetowej parafii.

*******

* Z powodu nowych obostrzeń sanitarnych i zdalnego trybu nauki w szkołach niestety nie odbędzie się za tydzień w niedzielę 15 listopada wcześniej zaplanowane spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy rodziców, aby karty zgłoszeniowe w celu zapisania dziecka do przygotowania do I Komunii Świętej złożyć po dowolnej Mszy św. w zakrystii bądź w Biurze Parafialnym najpóźniej do końca listopada. Pozostałe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej naszej parafii.

******

* Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za wszelkie ofiary i okazywaną pomoc na utrzymanie naszej parafii w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie. Mając świadomość, że każdemu jest teraz dużo trudniej niż zwykle, tym bardziej jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i pragniemy zapewnić o naszej pamięci w modlitwie w intencji wszystkich rodzin naszej parafialnej wspólnoty.

******

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

BR

BR Autor

Redaktor