KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 25 Nov 2020 | BR
Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła - komunikaty

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
22.11.2020.

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego.

  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To Stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestniczenie we wszystkich sferach życia, publicznego. Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Zapraszamy naszych parafian do tego Stowarzyszenia istniejącego przy naszej parafii.

  4. W miesiącu listopadzie tylko w biurze naszej parafii przy ulicy Reja 3, zamawiamy całoroczną modlitwę za naszych zmarłych. Jest w naszej parafii piękny zwyczaj, każdego miesiąca, zawsze piątego o godzinie 17.00, celebrujemy Mszę świętą upraszając niebo dla bliskich naszemu sercu zmarłych. Pierwsza Msza święta zostanie odprawiona piątego grudnia. Już dziś zapraszamy do tej modlitewnej wspólnoty.

  5. W środę, 25 listopada, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika – Apostolat Maryjny. O 16.30 Różaniec i Msza święta.

  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczniemy ten piękny czas.

  Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz
BR

BR Autor

Redaktor