KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 27 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Piotra i Pawła Apostołów - Złotów

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA   22.11.2020

  1. Dzisiaj po sumie parafialnej sprawowanej o godz. 10:30 odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi „O Jezu Najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego...”
  2. We wtorek przypada wspomnienie Świętych Męczenników wietnamskich Andrzeja Dunc-Lac, Kapłana i Towarzyszy.
  3. Jeszcze w tym tygodniu kontynuujemy modlitwę wypominkową za zmarłych i zyskujemy odpusty ofiarowane w ich intencji. Wypominki 15 minut przed Mszami sprawowanymi w dni powszednie.
  4. W przyszłą niedzielę wejdziemy w liturgiczny okres Adwentu, który ma nas przygotować do celebracji Świąt Bożego Narodzenia.
  5. W piątek 27.11. br. o godz. 17:30 swoje comiesięczne spotkanie formacyjne będzie miał Maryjny Apostolat Cudownego Medalika. Do wspólnotowej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  6. Po kovidowej izolacji, rozpoczynamy realizację modernizacji pieca gazowego w domu parafialnym. Wszystkim, którzy już wsparli tę inicjatywę, zwłaszcza dodatkową ofiarą (wpływy 5850 zł.) dziękujemy wdzięcznym „Bóg zapłać”. Koszt inwestycji to 19.000 zł. Gdyby ktoś był w stanie nam jeszcze pomóc materialną ofiarą będziemy bardzo wdzięczni. Sytuacja ograniczeń wynikłych z powodu pandemii sprawiła, że przez ostatnie kilka niedziel wpływy do kasy parafialnej były minimalne. Za zrozumienie potrzeby ofiary w tym względzie i życzliwą pomoc jeszcze raz serdecznie dziękujemy! /złotowski SBL-u: 66 8941 0006 0014 7457 2000 0010 z dopiskiem w tytule wpłaty: Na cele kultu religijnego lub piec gazowy/. Paniom: Krystynie Dawidowicz, Jolancie Kulasek i Bożenie Tafelskiej, Panu Jerzemu Piątek oraz zaprzyjaźnionym cukierniom dziękujemy za życzliwość okazaną parafii!
  7. Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” proponuje m.in. następujące artykuły: „Wiary nie traci się łatwo”; „Raport nadziei w sprawie Theodore McCarrica”; „Ufność ks. Dolindo”; „Czy szczepionka nas uratuje?”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
BR

BR Autor

Redaktor