KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 19 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Michała Archanioła w Kcyni - ogłoszenia

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   15.11.2020  Światowy Dzień Ubogich

  1. Przed nami za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Chrystusa Króla Wszechświata. Po głównej mszy świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Aktem Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dzieła wspierające chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowej Afryki – 195.50,-.
  3. W tygodniu obchodzimy: we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej; we środę – bł. Karoliny Kózkówny; w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, a w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP.
  4. We wtorek po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Patrona naszej parafii – św. Michała Archanioła.
  5. We środę również po mszy świętej wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. Przy nowym obostrzeniach epidemicznych, w naszym kościele jednorazowo może przebywać 24 osoby.
  7. Chorzy i obawiający się o zdrowie w niedzielę mogą korzystać z mszy świętych transmitowanych o godz. 7.00 z Łagiewnik i o godz. 11.00 z Jasnej Góry. W obecnej sytuacji pandemii Covid – 19, przez cały miesiąc listopad( nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Obecnie można zyskać odpust zupełny dla zmarłych nawet bez wychodzenia z domu, jeśli ktoś miałby z tym problem. Niech temu towarzyszy modlitwa, wyznanie wiary, stan łaski uświęcającej.
  8. Prosimy, by dzieci i młodzież szkoły podstawowej odbierali w zakrystii pomoce formacyjne do mszy świętej Pierwszego Piątku i mszy świętej niedzielnej.
  9. Można przekazywać wypominki roczne w biurze parafialnym i zakrystii, przed i po mszy świętej. Można także zamawiać intencje mszy świętej na 2021 rok.
  10. Jutro, w poniedziałek, jeśli dopisze pogoda, zapraszamy chętnych z narzędziami ogrodniczymi do porządkowania terenu przykościelnego z liści i ostatniego przykoszenia trawy.
BR

BR Autor

Redaktor