KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 13 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Michała Archanioła - Kcynia

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

8 listopada 2020 roku

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez modlitwę i wysyłając esemesa o treści RATUJE na nr 72405 ( koszt 2,- plus VAT – do 31 marca 2021 roku) można wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Można także składać ofiary do puszek przed wyjściem z kościoła.
  2. Przy nowym obostrzeniach epidemicznych, w naszym kościele jednorazowo może przebywać 24 osoby.
  3. We wtorek po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Patrona naszej parafii św. Michała Archanioła.
  4. We środę przypada 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msza święta za Polskę naszą Ojczyznę o godz. 10.00. Wieczorem, po mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Chorzy i obawiający się o zdrowie w niedzielę mogą korzystać z mszy świętych transmitowanych o godz. 7.00 z Łagiewnik i o godz. 11.00 z Jasnej Góry. W obecnej sytuacji pandemii Covid – 19, przez cały miesiąc listopad( nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Obecnie można zyskać odpust zupełny dla zmarłych nawet bez wychodzenia z domu, jeśli ktoś miałby z tym problem. Niech temu towarzyszy modlitwa, wyznanie wiary, stan łaski uświęcającej.
  6. W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża; we środę – św. Marcina z Tours; we czwartek – św. Jozafata, w piątek – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  7. Prosimy, by dzieci i młodzież szkoły podstawowej odebrali w zakrystii pomoce formacyjne do mszy świętej Pierwszego Piątku i mszy świętej niedzielnej.
  8. Można przekazywać wypominki roczne w biurze parafialnym i zakrystii, przed i po mszy świętej. Można także zamawiać intencje mszy świętej na 2021 rok.
  9. Dzisiaj, jeszcze w Oktawie Wszystkich Świętych o godz. 16.40 ostatnie wypominki listopadowe – jednorazowe.
  10. W poniedziałek o godz. 11.00 msza święta pogrzebowa za ś.p. Janinę Tobijańską. Polećmy p. Janinę teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
BR

BR Autor

Redaktor