KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 27 Nov 03:58 | BR
Parafia pw. św. Marcina Biskupa w Wyrzysku

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  22 listopada 2020

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi. Przypominamy, że w tym roku dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można każdego dnia uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się, choćby w myślach, za zmarłych. Odpust ten może być ofiarowany wyłącznie za zmarłych. Wymienianki roczne można składać w zakrystii. Modlitwę według nowych wymienianek rozpoczniemy od I Niedzieli Adwentu, czyli od 29 listopada.
  2. W poniedziałek, 23 listopada, o godz. 17:00 Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Grupę Modlitewną Św. Ojca Pio, o godz. 18:00 Msza św. ku czci Św. Ojca Pio.
  3. We wtorek, 24 listopada, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  4. W środę, 25 listopada, Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  5. W niedzielę, 29 listopada, I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas naszego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa i dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. ku czci Matki Bożej Oczekującej, czyli Roraty, odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy do Matki Bożej.
  6. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m. in.: o pokorze i ufności Ks. Dolindo Ruotolo, o walce o życie siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej, a także o niezłomnej wierze Rotmistrza Witolda Pileckiego.
  7. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarą oraz bardzo ograniczona ilość świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 15 zł. za dużą świecę i 6 zł. za małą.
  8. Przypominamy, że do 29 listopada br. wewnątrz naszego kościoła może jednocześnie przebywać maksymalnie 36 osób, a w kaplicy cmentarnej 10 osób, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania. Od 30 listopada limit wiernych wewnątrz kościoła zwiększa się do 77 osób, a w kaplicy cmentarnej do 20 osób. Wszyscy uczestnicy nabożeństw znajdujący się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, muszą zachowywać 1,5 m odległości od innych osób oraz zakrywać usta i nos. Niezależnie od nabożeństw konieczność zakrywania ust i nosa obowiązuje w kościele, kaplicy cmentarnej i biurze parafialnym, a także na terenie przykościelnym i na cmentarzu. Dziękujemy wszystkim za cierpliwe i odpowiedzialne stosowanie się do zasad sanitarnych.
BR

BR Autor

Redaktor