KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 27 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 22.11.2020
 
W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka.
1. W tym wyjątkowym roku można codziennie do końca listopada uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia.
2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz.12,oo Nabożeństwo do Chrystusa Króla święto patronalne Akcji Katolickiej.
3. W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek - św. Męczennicy Andrzej Dung-lac i Towarzysze
- w środę - św. Katarzyna Aleksandryjska – Patronka Kolejarzy
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny mottem przewodnim jest „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, na Mszy o 7,3o zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można będzie nabywać w biurze parafialnym
6. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym
7. Peregrynacja wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości jest w Smolnikach przy drodze do Kowalewa. Następnie w Szubinie ul. Sienkiewicza numery parzyste a potem Łachowo
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik,
BR

BR Autor

Redaktor