KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 13 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Maksymilianowie

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

32 Niedziela Zwykła 08.11.2020 r.
 
W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- we wtorek – św. Leona Wielkiego
- w środę – św. Marcina z Toures
- w czwartek – św. Jozafata
- w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
 
1. Od 7 listopada zostały wprowadzone nowe obostrzenia – oznacza to, że w naszym kościele może przebywać ok. 30 osób. Kościół jest wietrzony, a ławki są dezynfekowane. Cały czas obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu oraz właściwa kolejność w przyjmowaniu Komunii św.
Obecny czas i sytuacja w jakiej się znaleźliśmy potrzebuje modlitwy. Najbliższe miesiące to czas wielu ograniczeń, zakazów i wielu obostrzeń - ale przede wszystkim to czas zadbania o własne zdrowie i życie. Niedzielna Msza św. będzie transmitowana, jak również środowa z Nowenną do MBNP – najprawdopodobniej od czwartku 12 listopada, będzie także dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki od godz. 17.00 transmisja z wystawienia Najświętszego Sakramentu i możliwością indywidualnej modlitwy – także w kościele. Z uwagi na dynamiczność sytuacji informacje z wyprzedzeniem zamieszczane będą na naszej stronie.
Bardzo proszę o dbanie o zdrowie swoje i swoich najbliższych. W miarę możliwości proszę o korzystanie i trwanie we wspólnej modlitwie podczas transmisji. Oczywiście każdego dnia jest możliwość uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Osoby, które potrzebują pomocy w zorganizowaniu i dostarczeniu zakupów, leków czy innych potrzebnych rzeczy – proszę o kontakt – w miarę możliwości zorganizuję niezbędną pomoc. Jeśli ktoś wie o takich osobach, że potrzebują pomocy – również proszę o informację.
Wierzę, że przetrwamy ten ciężki czas i spotkamy się wszyscy na wspólnej modlitwie w bezpiecznym czasie.
2. W tym roku decyzją Papieża Franciszka przez cały listopad można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych.
3. W przyszłą, sobotę 14 listopada podczas Mszy św. o godz. 18.00, modlić się będziemy o uproszenie wszelkich łask za wstawiennictwem naszego Patrona św. Maksymiliana. Od godz. 17.00 wystawienie relikwii i możliwość osobistej modlitwy i adoracji. Transmisja od godz. 17.00.
4. Na naszej stronie internetowej ukazuje się cykl Nowenn. Każdego miesiąca upraszać będziemy łaski za wstawiennictwem naszych świętych Patronów. W listopadzie modlić się będziemy ze św. Ojcem Pio.
Nowennę rozpoczniemy w piątek, 13 listopada. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
5. W dniu dzisiejszym nasza składka zostanie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne. Chciałbym poinformować, że od ponad trzech tygodni działa monitoring na parafialnym cmentarzu. Zaczęliśmy także prace związane z zagospodarowaniem terenu parkingowego, który został obsadzony tujami, wiosną pomyślimy o utwardzeniu terenu. W najbliższych dniach przed kościołem zostanie umiejscowiony nowy krzyż z figurą Pana Jezusa.
W tym miejscu chciałbym także podziękować za jedną ofiarę złożoną w tym tygodniu na konto parafialne oraz dwóm rodzinom, które regularnie co miesiąc wpłacają stałą kwotę na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękuję za zrozumienie. Chciałbym przypomnieć, że wpłata z adnotacją: „Darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. W środy w łączności z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00 odprawiane są msze św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców, przyjaciół i sympatyków naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
6. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej.
7. Intencje mszalne.
8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosława Giełdon. Zmarł ks. kanonik Jerzy Tworowski, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, w latach 1980-2010 proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy, który często bywał, pomagał i posługiwał w naszej Parafii. W naszym kościele Msza św. w intencji śp. Ks. Kanonika odbędzie się 12 listopada o godz. 18.00.
Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.
 
 
 
 
BR

BR Autor

Redaktor