KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 21 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Kazimierza w Łochowie - ogłoszenia

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   15.11.2020  Światowy Dzień Ubogich

1. Dzisiaj obchodzimy w kościele „Dzień Ubogich”.  Pamiętajmy o tych, których Bóg stawia na naszej drodze życia, a potrzebują jakiejkolwiek pomocy. 

2. Dzisiaj jest odwołane spotkanie dla dzieci  z klas II i ich rodziców, przygotowującej się do I Komunii św., które miało odbyć po mszy św. o godz. 11.30.  

3. We wtorek – 17 XI przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o naszej świątyni i o wszystkich, którzy ją tworzyli i nadal tworzą. 

4. Biuro parafialne czynne jest od  poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej – w zakrystii. 

5. Dzisiaj – w 3 niedzielę miesiąca, po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

6. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Za dwa tygodnie rozpoczynamy adwent. 

7. W związku z nowymi obostrzeniami, przypominamy, że istnieje limit osób przebywających w kościołach – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.  Musimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o odstępie 1,5 m odległości od innych. Tradycyjnie w naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

8. Osoby, które potrzebują pomocy w związku z obecną sytuacją np. zrobienie zakupów, wykupienie leków itp. mogą zgłaszać się do parafii. Mamy grono zaufanych osób, które zadeklarowały taką pomoc wobec potrzebujących. Przy okazji prosimy też sąsiadów o zorientowanie się kto ewentualnie potrzebowałby takiej formy wsparcia. Dziękuję także za dotychczasowe zaangażowanie. 

9. Informujemy już dzisiaj, że od nowego roku kalendarzowego msze św. w niedziele w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00. 

10. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dzieci otrzymują ulotkę „Ziarna”.

BR

BR Autor

Redaktor