KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 27 Nov 03:58 | BR
Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego - Występ

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  22 listopada 2020

  1. Od 7 XI do odwołania na Eucharystii i nabożeństwach w e w n ą t r z  naszej kaplicy może przebywać na modlitwie 6 osób.
  2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po mszy św. o 11.30 wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tegoż aktu uzyskujemy odpust zupełny.
  3. Za tydzień 29 listopada rozpoczynamy adwent. Roraty w adwencie będą odprawiane w naszej kaplicy w poniedziałki i piątki po godz.17.00
  4. W środę po mszy św.kolejna katecheza dla dorosłych.
  5. Usilnie zachęcam wszystkich do modlitwy różańcowej w rodzinach. Niechaj Matka Boża wyprasza nam potrzebne łaski. PAMIĘTAJMY SZCZEGÓLNIE O NASZYCH DROGICH CHORYCH i o naszej Parafii.
  6. Można cały czas zgłaszać zaduszki roczne za naszych drogich zmarłych, osobiście lub telefonicznie aż do końca listopada. We wszystkie dni listopada można zyskać odpust zupełny za dusze cierpiące.
  7. Od dzisiaj zapraszam do nabywania opłatków i świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża jest w cenie 15 zł a mała po 6 zł. Przypominam, że opłatki powinny być pobłogosławione przez kapłana. Będzie też można nabyć kalendarze ścienne na nowy rok ze Sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim. Kalendarz ma zapisane wszystkie święta kościelne i państwowe. Jest bardzo czytelny. Módlmy się też o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego, a On niech nam wyprasza potrzebne łaski u Pana.
  8. Polecajmy Panu w modlitwach sprawę budowy NASZEGO kościoła. Prace powoli postępują naprzód. Przy wyjściu z kaplicy można zobaczyć zdjęcia z budowy. Serdecznie zachęcam do obejrzenia.
  9. W minioną sobotę w Nakle o godz. 14.00 odbył się pogrzeb naszego parafianina + Jana Feltyńskiego z ulicy Fiołkowej. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…
  10. Z głębi serca dziękuję za wszelkie ofiary na rzecz budowy naszego kościoła parafialnego i utrzymanie parafii, te indywidualne składane w czasie mszy św., wrzucane do skrzynki przy wejściu i te wpłacane na konto parafii. Za wszelkie dobro wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich Drogich Parafian, zwłaszcza naszych Drogich chorych polecam Bożemu Miłosierdziu. Proszę Pana Jezusa o łaskę zdrowia dla Nich, ale też by mężnie znosili swoje cierpienia. Niechaj nie tracą ufności i z miłością ofiarowują Dobremu Bogu swoje cierpienia. Módlmy się za siebie wzajemnie. Z serca Wszystkich błogosławię + polecając siebie Waszym modlitwom.

Ks. Roman Sosnowski-proboszcz

BR

BR Autor

Redaktor