KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 27 Nov 03:57 | BR
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Żołędowo

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA       22 listopada 2020

 

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz.11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W środę podczas nowenny po Mszy św. wieczornej złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

5. W czwartek jak zwykle zapraszam o godzinie 19.30 na modlitwę różańcową.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

     Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w naszej świątyni.

7 Dziękuję również za regularne ofiary przeznaczane na utrzymanie naszej świątyni. Składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:

> 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

BR

BR Autor

Redaktor