KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 13 Nov 2020 | BR
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Miasteczko Krajeńskie

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

 

8. listopada 2020 r. 
32 niedziela zwykła

 KORONAWIRUS !!!

Obecna sytuacja nie jest łatwa, potrzeba naszego zjednoczenia i wspólnego działania w duchu miłości siebie i bliźniego. Stosujmy się do zaleceń władz państwowych i sanitarnych, zwracam się do wszystkich Parafian: ograniczajmy przemieszczanie się, unikajmy niepotrzebnych kontaktów i skupisk większej ilości ludzi, chroniąc szczególnie osoby starsze i chore oraz dzieci.

 WSZYSTKICH PARAFIAN proszę, aby każdego dnia w domach odmawiali Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

 Aktualnie w liturgii może uczestniczyć 1 osoba / 15 m2, w naszym kościele może to być max. 35 osób. Pierwszeństwo mają osoby związane z zamówioną intencją Mszy św., pozostali w miarę wolnych miejsc.

 Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i na cmentarzu.

 Korzystajmy z transmisji nabożeństw proponowanych przez radio i TV. Uczestnictwo we Mszy św. w domu powinno być „on-line”, w czasie rzeczywistym, w skupieniu, odkładając na bok wszystkie inne sprawy.

 1.   Dzisiaj obchodzony jest XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Przywrócić nadzieję”. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan, w tym roku szczególnie w Republice Środkowoafrykańskiej. Szczegóły na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej: https://pkwp.org/dzien-solidarnosci/republika-srodkowoafrykanska 
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizuje jak co roku w drugą niedzielę listopada (08.11.2020) zbiórki pieniężne przed kościołami w całej Polsce. W tym roku będziemy wspierać chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej (RŚA), najbiedniejszym kraju Afryki. 
Z powodu epidemii w kościołach będzie dużo mniej osób, dlatego zachęcamy Państwa do wsparcia RŚA wpłatą na konto lub SMS-em. Przez cały listopad można wysyłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405. Koszt 2,00 + VAT (2,46 zł brutto) Wpłata na konto złotówkowe: ING Bank Śląski o/ Warszawa 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

 2.   W środę 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o 9.30 i 11.00. O godz. 11.00 będziemy modlić się w int. Ojczyzny. Następnie pod pomnikiem na Rynku zostaną złożone wiązanki ku czci poległych za wolność Polski. Pamiętajmy o wywieszeniu na domach naszej flagi narodowej.

 3.   Z racji wspomnienia św. Marcina w środę po Mszach św. błogosławieństwo rogali marcińskich.

 4.   Przy wyjściu do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.

 5.   Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – przeznaczone są na prace remontowe ołtarza głównego w kościele.

BR

BR Autor

Redaktor