KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 27 Nov 03:58 | BR
Parafia pw. NMP Różańcowej w Wysokiej

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  22 listopada 2020

  1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, którą nazywamy Niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata. Kończąc ten rok liturgiczny uświadamiamy sobie, że życie nasze podlega nieustannie przemijaniu i należy do Chrystusa, który jest naszym Panem i Królem.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście  Chrystusa Pana i duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy". Zachęcamy dzieci i rodziców do przygotowania lampionów na Msze św. roratnie.

3. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny nastąpi za tydzień, w pierwszą niedzielę adwentu po każdej Mszy św. Opłatki te już w przyszłą niedzielę będą rozprowadzane w zakrystii. Również za tydzień będzie można nabyć świece Caritas w cenie 6 zł za małą i 15 zł za dużą.

4. Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych mogących uczestniczyć we Mszy św. (28 osób), wprowadziliśmy dodatkowe Mszę Św. o godz. 13.00, 15.00 i 16.00. Jeśli tylko pogoda pozwoli, można uczestniczyć również we Mszy Św. na zewnątrz kościoła, zachowując odpowiedni dystans. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

5. W obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

6. "Tak dla rodziny, nie dla gender". Rusza zbiórka podpisów o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Osoby, które pragną poprzeć tę inicjatywę mogą to uczynić w zakrystii. Potrzebny jest pesel. Zachęcamy, by do jej poparcia zaprosić bliskich z rodziny i znajomych.

7.Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, Afiliowany do Akademii Katolickiej w Warszawie ogłasza nabór na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz Studium Duchowości Karmelitańskiej. Szczegóły na plakacie.

8.Przy głównym wejściu do kościoła została umieszczona bezdotykowa kropielnica z wodą Święconą.

9.Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim przeczytamy: Franciszku, idź i odbuduj Kościół, media alarmują, że Kościół w Polsce w błyskawicznym tempie traci wiernych. Co faktycznie się dzieje? „Musimy wybudzić Jezusa – fragment nowej książki Joanny Bątkiewicz-Brożek o księdzu Dolindo. A także batalia o życie – o tym jak Agata Mróz-Olszewska wraz z mężem, pokazała całemu światu walkę o życie swojej nienarodzonej córki i własne.

BR

BR Autor

Redaktor