KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 12 Nov 2020 | BR
Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła - Solec Kujawski

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Niedziela 8 listopada 2020 r.

• Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30.
• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w poniedziałek i środę od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła i katecheza „ABC naszej wiary” we wtorek
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
• Nabożeństwo św. Jana Pawła II każdego 1. dnia miesiąca
• Nabożeństwo czci Niepokalanego Serca Maryi w 1. sobotę miesiąca
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca od 16.30
• Wszystkie nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17.00.
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15.
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45.
• Spowiedź św. przed Mszą św.
• Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w ciągu minionego tygodnia, Paniom za wysprzątanie świątyni oraz tym, którzy zasilili konto parafialne. To już kolejna niedziela z ograniczeniami liczbowymi co do wiernych. Proszę o ofiary na konto parafii.

2. Przypominamy o wymogach sanitarnych. Tak jak we wszystkich miejscach publicznych, również otwartych, tak i w kościele nosimy maseczki i zachowujemy dystans społeczny. W naszej świątyni jednorazowo może przebywać na Mszy św. 30 osób. Proszę korzystać z dni powszednich i uczestniczyć we Mszy św. zamiast niedzieli.

3. Kolejne spotkanie wojowników Maryi w sobotę 21 listopada rozpocznie się różańcem o godz. 17.00. Nie będzie zatem modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

4. Środę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny, która tak bardzo potrzebuje naszej modlitwy o godz. 9.00.

5. „Wymienianki” roczne można składać w Biurze Parafii oraz w zakrystii po zakończonych Mszach św.

6. Kandydatom do 1. spowiedzi św. i Komunii św. oraz Bierzmowania przypominamy o złożeniu deklaracji i metryk chrztu św.

7. Z żalem pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu śp. Marka Małkowskiego i Krystynę Kowalską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

BR

BR Autor

Redaktor