KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 13 Nov 2020 | BR
Osielsko – Parafia pw. Narodzenia NMP

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.11.2020

   XXXII Niedziela Zwykła

 

  1. Jeszcze dzisiaj  o g. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych zwana „wypominkami”. I jeszcze dzisiaj możemy oddać w zakrystii. kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych. Przez cały listopad nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek - święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek - św. Leona Wielkiego, Papieża I Doktora Kościoła w środę - św. Marcina z Tours, Bpa, w czwartek - św. Jozafata, B i M, w piątek - św. Benedykta, Jana, Mateusza i Izaaka, pierwszych polskich męczenników.

 

  1. W środę 11. listopada przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy ginęli za naszą wolność. Podczas Mszy św. o g.8.00 i 18.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.

 

  1. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim warto przeczytać i przypomnieć sobie katolicką naukę o czyśćcu, niech będzie pomocą do modlitwy w listopadowym czasie za zmarłych.

 

  1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Jadwigę Ziółkowską, i śp. Zdzisława Korśniewicza. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu…

 

BR

BR Autor

Redaktor