KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 12 Nov 2020 | BR
Kcynia – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA
8.XI.2020r.
 
Przypominamy, że w kościele obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu
W czas pandemii i trudnej sytuacji wielu chorych potrzeba modlitwy. Prosimy o dziesiątkę różańca przy wieczornym pacierzu. Niech ta modlitwa nas jednoczy przy Matce. Módlmy się też na naszą Ojczyznę. Pamiętajmy na słowa św. Pawła, które powtarzał nam bł. ks. Jerzy Popiełuszko: „nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”
Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwami i ofiarami składanymi do puszek pomagamy chrześcijanom w Republice Środkowo Afrykańskiej.
11 XI 1918 roku „wybuchła Polska”, po 123 latach niewoli. W środę przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości. Ojczyzna potrzebuje uczciwych obywateli i patriotów, potrzebuje naszej modlitwy. Msza św. za Ojczyznę jutro w Farze o 10,00, u nas o 8,00.
Od soboty wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa: we Mszy w Kościele i na kalwarii może uczestniczyć po 23 wiernych. Uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem dystansu.
Obraz Matki Bożej Pięknej Miłości nawiedził rodziny mieszkające przy ulicy Wyrzyskiej. Parafianie z ul. Wyrzyskiej ofiarowali 1 680 zł. Bóg zapłać. Przeznaczamy je na ołtarz. Dzisiaj na Mszy św. o 10,00 przekazanie Obrazu Parafianom na ul. Polnej, Ciasnej i Krótkiej.
Roczne wymienianki za zmarłych składamy w biurze parafialnym. Nową wersję czytać będziemy od I Niedzieli Adwentu.
Bóg zapłać za ofiary na ołtarz składane w biurze parafialnym i wpłacane na konto parafii. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczamy na ołtarz. Pan Piotr Woliński wykonał brakujące ozdobne elementy ławek w kościele – Bóg zapłać.
Odeszli od nas: śp. Kazimierz Kędzierski z ul. Wyrzyskiej, Janina Nowicka z ul. Libelta, Franciszek Idzinski z ul. Witosa, pogrzeb w piątek 13 XI o 11,00. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
BR

BR Autor

Redaktor