KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 9 Nov 2020 | BR
Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej - ogłoszenia duszpasterskie

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 8 XI 2020 

  1. W związku ze stanem epidemicznym w naszej świątyni jednorazowo może przebywać na modlitwie 25 osób. Można również uczestniczyć we Mszy św. na placu przed kościołem, zachowując wszelkie obowiązujące wymogi sanitarne.
  2. W środę, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdzięczni Bogu za dar wolności będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę. Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej parafii o wywieszenie flag narodowych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 w intencji Ojczyzny oraz o godz. 18.00.
  3. Przypinamy, że ojciec św. Franciszek wydłużył czas uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad. Chciejmy z tego daru skorzystać wypraszając naszym zmarłym łaskę nieba.
  4. W piątek, 13 listopada, Matki Różańcowe zapraszają na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.00.
  5. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się on-line o godz. 19.00 w każdy piątek. Szczegółowe informacje oraz link do połączenia znajduje się na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Bierzmowanie 2021”.
  6. W przyszły poniedziałek, 16 listopada, przypada wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi dr Marcin JERS. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień.
  7. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary na konto. Wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jan KRYSTOFCZYK, lat  74 – pogrzeb w pn. o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Wiślanej,
+ Grzegorz JAZŁOWSKI, lat 62 – pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 na cm. Nowofarnym,
+ Ks. Jerzy TWOROWSKI, lat 84 – były proboszcz i budowniczy kościoła MB Zwycięskiej – pożegnanie zmarłego kapłana we wtorek (10 X) – godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec, Msza św. o godz. 16.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski  Proboszcz

BR

BR Autor

Redaktor