KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 6 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie - ogłoszenia

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup, wielki reformator Kościoła
  2. Dzisiaj Msze Święte transmitowane przez stronę internetową naszej Parafii /www.parafiapiotraipawlazlotow.org/ oraz przez Facebook-a ks. Bartłomieja /Bartłomiej Brzeziński/ o godz. 10:30 i 17:00. Jednocześnie informujemy, że nasz kościół pozostanie zamknięty do piątku, 6 listopada włącznie. Zamówione intencje Mszy Świętych kapłani odprawiają w Domu Parafialnym.
  3. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Przypominamy, że kartki na modlitwę wypominkową i Msze Święte Zbiorowe za zmarłych można składać do skrzynki pocztowej przy Domu Parafialnym.
  4. Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopad naszym zmarłym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z uwagi na obecną sytuację nie będzie możliwości pierwszopiątkowej spowiedzi i Komunii Świętej. Jeśli powrócimy do zdrowia to naszych chorych Parafian odwiedzimy w domach w II piątek miesiąca – 13 listopada. O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę. W sobotę zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7:30 podczas którego uczcimy naszą Matkę i Królową.
  6. Wdzięcznym „Bóg zapłać” dziękujemy dobrodziejom minionego tygodnia za wszelką życzliwość okazaną naszej parafii, a szczególnie w tym czasie, kiedy leczymy się (Ks. Proboszcz i Ks. Roman) i przebywamy na kwarantannie (Ks. Bartłomiej). Dziękujemy Państwu Annie i Szymonowi Kobierzyńskim za okazane nam serce i wszelką życzliwość! Dziękujemy Wszystkim za każde dobre słowo, zapewnienie o modlitwie, ofiarowane na plebanię dary. Jednocześnie prosimy o modlitwę, byśmy wszyscy wrócili do pełni sił i zdrowia! W przyszłą, II niedzielę miesiąca, kolekta będzie przeznaczona na cele gospodarczo-inwestycyjne.
  7. W dniu 18.11.2020 r. (środa) od godz. 09:00 w Ośrodku Medycyny Rodzinnej MALWA przy ul. Spichrzowej 42 w Złotowie odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG: tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz piersi, a także Echo serca. Badania są odpłatne cena jednego to 55 zł. Rejestracja wyłącznie telefoniczna → (67) 263 52 00.
  8. KRONIKA ŻAŁOBNA - W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty śp. Stanisława Nowak, lat 78 z Zalesia Wybudowanie. „Bóg zapłać" za uczestnictwo w pogrzebie! Msza Św. w miesiąc po pogrzebie, ofiarowana przez jego uczestników, zostanie odprawiona w intencji śp. Stanisława w piątek – 27 listopada - o godz. 17:30 Jutro, w poniedziałek 2 listopada o godz. 14:30 w kaplicy Cmentarza Komunalnego odbędzie się uroczystość pogrzebowa śp. Leszka Wróbel. W intencji śp. Stanisława i śp. Leszka oraz wszystkich naszych drogich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
BR

BR Autor

Redaktor