KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 29 Oct 11:10 | kd
Bydgoszcz – Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

25.10.2020.

 1. Dzisiaj w kościołach, obchodzona jest uroczystość Poświecenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu.

  2. W związku ze stanem epidemiologicznym, w naszej świątyni na każdej Mszy świętej w niedziele i dni powszednie może być 131 osób. Nasi biskupi przypominają, że nie można zarzucić braku szacunku dla Eucharystii osobom, pragnącym przyjąć Pana Jezusa na rękę. Przypominamy wszyscy, oprócz celebransa mamy maseczki zakrywające usta i nos, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

  3. Wczoraj, w sobotę w Gnieźnie odbył się pogrzeb śp. Ks. Biskupa Bogdana Wojtusia, który wiele razy pełnił posługę pasterską w naszym kościele. Czas pandemii, nie pozwolił nam uczestniczyć w pogrzebie. Chcemy i my złożyć wdzięczny dar naszej żałobnej modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę świętą za śp. Biskupa Bogdana we wtorek, 27 października o godzinie 17.00.

  4. W środę, 28 października zapraszamy do kościoła Stowarzyszenie Cudownego Medalika – Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00 – Różaniec, zaś o godzinie 18.30, uczestniczymy w Eucharystii.

  5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. To piękne nabożeństwo odprawiamy w niedziele o godzinie 18.30, w dni powszednie o 18.00.

  6. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W naszym kościele Msze święte celebrować będziemy w porządku niedzielnym. Zapraszamy! Do skarbony składamy wymienanki jednorazowe wraz z ofiarą.

  Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

kd Autor

Redaktor/Publicysta