KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 29 Oct 11:10 | kd
Bydgoszcz – Parafia pw. św. Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela Zwykła 25.10.2020

 

Bóg jest miłością. Stworzył nas z miłości i dla miłości. Odkupił i zbawił z miłości, posyłając Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne. Z Jego miłości, narodziliśmy się na nowo i miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. Dzięki Duchowi Świętemu miłujemy Boga z całego serca, a braci tak, jak umiłował nas Chrystus. W Królestwie Niebieskim jest miejsce tylko na miłość. (M. Ristau)

 

 Ogłoszenia duszpasterskie:

  1. Zgodnie z rozporządzeniem sanitarnym w czerwonej strefie, w naszej świątyni może przebywać jednorazowo ponad 90 osób. Dla zachowania dystansu można korzystać z ławek na chórze. Przypominamy o rozporządzeniu sanitarnym nakazującym zasłanianie nosa i ust.

 

  1. Ostatni tydzień miesiąca października, nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 każdego dnia.

 

  1. W czwartek 29 października przypada dzień imienin ks. Kanonika Narcyza Wojnowskiego, który pomagał nam w kościele i mieszka na terenie Parafii, stan zdrowia nie pozwala mu już na angażowanie się w życie wspólnoty, dlatego życząc mu dużo sił i zdrowia, modlić się będziemy w Jego intencji na Mszy Św. o godz. 18.00.

 

  1. W piątek na modlitwy poranne i Mszę Św. zaprasza Apostolstwo Dobrej Śmierci.

 

  1. Za tydzień uroczystość Wszystkich Świętych, która przypada w niedzielę dlatego, Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

 

  1. W uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie zmarłych, pamiętajmy, że największym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlić się będziemy od 2 do 8 listopada na różańcu przed Mszą św. o godz. 17.30 można zaznaczyć, w który dzień mają być odczytane wymienianki. Na stoliku zostały wyłożone kartki na wymienianki. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie kartek. Wymienianki przyjmujemy w zakrystii.

 

  1. Począwszy od poniedziałku w Parafii Św. Trójcy rozpoczynają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Mogą one pomóc doświadczyć miłości i obecności kochającego Boga w codziennym życiu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Kościoła Św. Trójcy w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 19.15.

 

  1. Zachęcamy do kupna Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na listopad.

 

  1. W minionym czasie z naszej wspólnoty odeszły: śp. Danuta Makowiecka l.74, śp. Franciszka Nowak l.97, śp. Grażyna Rzepka l.67 - Dobry Jezu a nasz Panie..

 

  1. Wszystkim drogim mieszkańcom Parafii i czcigodnym gościomżyczymy spokojnego tygodnia pracy i nauki, dużo siły, bezpieczeństwa i potrzebnych łask.

kd Autor

Redaktor/Publicysta