Kościół w Polsce 31 Aug 2020 | Redaktor
Polski Episkopat o kwestii LGBT+. Dokument przyjęty

fot. Pixabay

Na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi wydali komunikat, w którym wyrażają stanowisko wobec osób identyfikujących się jako LGBT+.

386. Zebranie Plenarne odbyło się w dniach 27-29 sierpnia na Jasnej Górze.

Biskupi pochylili się nad wieloma kwestiami społecznymi i religijnymi. Wśród nich w pkt. 6 komunikatu odnieśli się do osób LGBT+. Podkreślili konieczność okazywania szacunku osobom z tego środowiska, ale nie wyrazili zgody na zawieranie małżeństw jednopłciowych czy przyznania prawa do adopcji.

 Oto treść fragmentu komunikatu wydanego po zebraniu:

Biskupi przyjęli dokument pt. Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+. Dokument podkreśla konieczność odnoszenia się z szacunkiem do osób identyfikujących się z LGBT+. Jednocześnie sprzeciwia się dążeniom do zdominowania życia społecznego przez te środowiska, zwłaszcza przez chęć zrównania związków jednopłciowych z małżeństwami i przyznanie im prawa do adopcji dzieci. Kościół wyraża gotowość przyjścia z pomocą osobom przeżywającym wewnętrzne rozdarcie i trudności z autoidentyfikacją płciową. Postuluje rozwijanie poradni służących pomocą tym osobom. Biskupi wyrażają również wdzięczność wszystkim, którzy w duchu nauczania papieża Franciszka w przestrzeni publicznej zabierają głos w sprawie obrony rodziny.

 Sam dokument nie został opublikowany w oficjalnych kanałach KEP.

 

Na podstawie: episkopat.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor