Kościół w Polsce 17 Jul 2020 | Redaktor
Pierwsze pielgrzymki przybywają na Jasną Górę

fot. JT/arch.

Na Jasną Górę przybyły pierwsze większe grupy pielgrzymów. W czasie pandemii pielgrzymowanie przybiera różną formę sztafetowo-jednodniowo czy też duchowo. Grupy mogą liczyć maksymalnie 150 osób.

Pierwsi pielgrzymi przybyli m.in. z archidiecezji przemyskiej, poznańskiej, z Piotrkowa Trybunalskiego, Rozprzy czy Trzebuni, wdzięczni za zdrowie i możliwość podjęcia trudu. Dotarli na święto Matki Bożej Szkaplerznej obchodzone 16 lipca. Pielgrzymowanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Często możliwe jest ono tylko przez jeden dzień, po czym trzeba zawrócić i kontynuować pielgrzymkę duchowo z domu.

 

Bardzo dużo w tej naszej pielgrzymce szło rodzin z dziećmi zwłaszcza gdy wyjście było blisko ich domów rodzinnych, to było bardzo pocieszające– powiedział abp Adam Szal z Przemyśla.

 

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej wyruszy z katedry 21 lipca o godz. 6:00 i będzie odbywała się sztafetowo. Jednak nadal można zapisywać się na pielgrzymowanie duchowe przez formularz dostępny na stronie www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl. Każdego dnia będą tam publikowane materiały dla Pielgrzyma Duchowego przygotowane przez poszczególne grupy. Przewidywane są również transmisje z trasy.

 

 

Na podstawie: VN/Diec.bydgoska. Opracowała: R.B.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor