Kościół w Polsce 8 Oct 15:34 | Redaktor
Kara suspensy dla ks. dr. Pawła Wojciecha Maciąga

fot. kurierlubelski.pl

Lubelska kuria informuje, że od 17 czerwca br. ks. dr Paweł Wojciech Maciąg nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego. Powodem suspensy jest nieobyczajne zachowanie duchownego i trwające przeciw niemu postępowania sądowe.

Oświadczenie zostało wydane z powodu gorszącej aktywności w mediach społecznościowych ks. Pawła Wojciecha Maciąga oraz umieszczania kłamliwych informacji, godzących w dobre imię osób.

W dniu 17 czerwca 2020 roku Arcybiskup Metropolita Lubelski wymierzył karę suspensy ks. Pawłowi Wojciechowi Maciągowi, kapłanowi archidiecezji lubelskiej. Wcześniej, w dniu 2 grudnia 2019 roku, duchowny otrzymał upomnienie kanoniczne, do którego się nie zastosował – czytamy w komunikacie.

Jak podkreśla lubelska kuria, powodem nałożenia kary było wielokrotnie wywoływane zgorszenie w kilku miastach w Polsce, jak również interwencje policji spowodowane skandalicznym zachowaniem duchownego. – W ostatnich dniach Kuria Metropolitalna w Lublinie otrzymała zawiadomienie, że Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ skierowała akt oskarżenia przeciwko ks. Maciągowi do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód na podstawie kodeksu postępowania karnego. Jest to już drugie postępowanie prokuratorskie w sprawie wyżej wymienionego duchownego – wyjaśniają przedstawiciele archidiecezji lubelskiej.

 

Kara suspensy oznacza, że ukarany nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor