Kościół w Polsce 27 Oct 07:43 | BR
III Forum Młodych

fot. forumognia.pl

III Forum Młodych "Ogień z nieba" to czas konferencji, świadectw, muzyki i modlitwy. W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się ono stacjonarnie, lecz online.

"Ogień z nieba" to  chrześcijańskie Forum Młodych organizowane w Szczecinie od trzech lat.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 listopada. 

Poruszeni zawołaniem Jezusa, który przyszedł, by rzucić ogień na ziemię pragniemy, by w trakcie Forum rozpalać go w nas. Chcemy wołać o Ducha Świętego, Ducha Ognia, by rozpalał nasze życie, wypełniał je radością.  Będziemy modlić się również za chorych i tych, którym z różnych powodów jest ciężko - czytamy na stronie wydarzenia. 

W programie: 

  • konferencje,
  • świadectwa,
  • pełna radości muzyka,
  • modlitwy uwielbienia

 

 W tym roku zaproszeni goście, którzy wygłoszą konferencje to:

1. Aleksander Bańka - lider wspólnoty organizującej Tyskie Wieczory Uwielbienia, na których gromadzą się tysiące wiernych z całej Polski. Jako mały chłopiec doświadczył wyjątkowej obecności św. Ojca Pio, co bardzo mocno wpłynęło na jego relację z Bogiem. Od kilku lat, jak sam mówi, jest zaprzyjaźniony ze św. Charbelem, za pośrednictwem którego dokonało się jego uzdrowienie.  Członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej.

2. Patrycja Hurlak - była wiedźma, aktorka znana m.in. z seriali „Klan”, „Blondynka” opowiada o życiu aktora, reżysera. Opowiada o swoim życiu przypominającym piekło i o swoim nawróceniu.

3. Krzysztof Demczuk - lider wspólnoty Metanoia, organizator konferencji Strefa Zero, współtwórca Instytutu Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica. Szkoli psychologów, terapeutów, ucząc pomocy psychologicznej. Jego pasją jest prowadzenie warsztatów, treningów związanych z rozwojem osobistym.  Jest zaangażowany w głoszenie Ewangelii wszystkim ludziom. 

 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią całe tegoroczne forum odbędzie się online. Wydarzenie transmitowane będzie 14 listopada (sobota) na Facebookowej stronie wydarzenia. Początek o godz. 16:00. Zakończenie planowane jest na godz. 20:00.  Głównymi organizatorami są: Fundacja Life Surfers, Caritas, Wspólnota Dom Baranka. Patronat nad wydarzeniem objął  Prezydent Szczecina oraz Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński. Więcej informacji na stronie www.forumognia.pl.

 

Na podstawie: www.forumognia.pl

BR

BR Autor

Redaktor