Kościół w Polsce 15 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Hetmanka Polski otrzymała buławę

fot. DW-P

15 sierpnia przywodzi nasze myśli ku Matce Bożej. W naszej historii zajmuje ona szczególne miejsce będąc przy naszym narodzie w kluczowych chwilach. Szczególne wotum wdzięczności wręczono jej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie.

Po uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie poświęcono oraz wręczono Matce Bożej buławę hetmańską. Jest to symbol wdzięczności czcicieli dla Matki Bożej której łaska szczególnie objawiła się 15 sierpnia 1920 roku ratując Polskę i Europę przed najadzem komunistycznych hord.

 

Polacy jako naród kontrrewolucyjny mieli zostać (…) starci z powierzchni ziemi. Bolszewicy aż się palili do tego zadania. W odezwie przyjętej w lipcu 1920 roku na drugim kongresie Międzynarodówki Komunistycznej (działającej w Moskwie od 1919 roku) napisano: Bracia Czerwonoarmiści! Wiedzcie, że wasza walka z jaśnie panami polskimi jest wojną najbardziej sprawiedliwą, jaką kiedykolwiek znała historia. Wy walczycie nie tylko za sprawę Rosji Sowieckiej, lecz i za sprawę całej ludzkości pracującej. Ów zapał rewolucyjny zderzył się w starciu z kunsztem taktycznym Królowej Polski, którą Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku ogłosił we Lwowie hetmanką wojska obojga narodów. Jak zwykle wszystko wydarzyło się zgodnie ze Słowem Bożym, opisującym znaczenie Wniebowzięcia. W 12. rozdziale księgi Apokalipsy, odzwierciedlonej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na warszawskiej starówce, dowiadujemy się że na niebie ukazał się wielki znak – Niewiasta obleczona w słońce, której mimo nadludzkich wysiłków smok diabelski nie przemógł, czyli nie pokonał – mówił kaznodzieja, Ojciec Bigiel podczas uroczystej Mszy.

 

Buławę hetmańską wykonała gdańska pracownia Mariusza Drapikowskiego.

 

Na podstawie: DW-P

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie