Kościół w Polsce 2 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Apel w rocznicę Powstania

fot. JT/arch.

Biskup Józef Guzdek przewodniczył Mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

We Mszy Świętej z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uczestniczyli m.in.  prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

W swojej homilii biskup polowy podkreślił przesłanie Powstańcze.Dziś ojczyzna woła nie o daninę krwi i męczeństwo, ale domaga się naszej uczciwej pracy, poświęcenia i ofiary dla dobra wspólnego. Nade wszystko potrzebne są jedność i współpraca wszystkich dzieci umiłowanej matki, jaką jest ojczyzna – powiedział bp Guzdek.Ordynariusz Wojska Polskiego zaapelował także o pojednanie.Tylko słowa mądre, wypowiadane odpowiedzialnie i bez emocji, zgodne z prawdą, przyczynią się do budowania mostów zgody i pojednania. Tylko razem możemy wytyczać wspólne cele z nadzieją na budowanie lepszego jutra. Tego domagają się od nas powstańcy, którzy przelewali krew za naszą umiłowaną ojczyznę.Biskup Guzdek przekonywał, że pojednanie i przebaczenie są dowodem i potwierdzeniem nie słabości, ale wielkiej siły.

 

Na podstawie: VN

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie