Kościół w Polsce 5 Jul 2020 | Jarosław Aleksander
Akcja #WakacyjneMsze

fot. arch./kapliczka z woj.pomorskiego

Episkopat Polski zainicjował akcję „Wakacyjne Msze”. Ma ona na celu przeciwdziałanie utracie kontaktu z niedzielną Mszą Świętą w okresie wakacyjnym.

Akcja polega na przypominaniu i pokazywani w sieci a zwłaszcza mediach społecznościowych świadectw żywej wiary, trwającej także w wakacje.

 

W mediach społecznościowych możemy publikować zdjęcia z kościołów i kaplic, które odwiedzamy, używając hasztagu #WakacyjneMsze – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił także do udziału w inicjatywie #WakacyjneMsze.

 

Podczas wakacyjnych wyjazdów odwiedzamy wiele kościołów i kaplic, przed Mszą św. lub na jej zakończenie, możemy zrobić zdjęcia smartfonem i opublikować je na Facebooku, Twitterze, Instagramie z #WakacyjneMsze. W ten sposób dzielimy się odkrywanymi miejscami, ale również dajemy świadectwo naszej wiary i potrzeby Eucharystii w codziennym życiu – podkreślił.

 

Zachęcamy do udziału w akcji i publikacji zdjęć, relacji, świadectw z naszych wakacji które nigdy nie mogą być wakacjami od wiary i kontaktu z Eucharystią.

 

 

Na podstawie: KEP

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie