Kościół w Polsce 18 Sep 2020 | Redaktor
Abp Gądecki złożył życzenia noworoczne Wspólnocie Żydowskiej

fot. episkopat.pl

Niech Bóg Wszechmogący błogosławi Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku – napisał przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha z okazji Nowego Roku.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że epidemia koronawirusa stała się sprawdzianem relacji międzyludzkich. „Dla wszystkich jest to trudny czas, dlatego jako osoby wierzące tym bardziej powinniśmy nieść ludziom nadzieję, podnosić na duchu i okazywać miłość bliźniego nie tylko słowem, ale czynem i prawdą” – napisał.

Przypomniał również, że św. Jan Paweł II, którego stulecie urodzin w tym roku obchodzimy, „wielokrotnie dawał przykład tego, jak ważne jest braterstwo między nami, jako osobami wierzącymi w jednego Boga”.

 

Publikujemy pełną treść życzeń:

Warszawa, dnia 17 września 2020 roku

Szanowny Panie Rabinie,

Z okazji Nowego Roku Żydowskiego, życzę Panu Rabinowi,  Wspólnocie Żydowskiej w Polsce oraz Żydom Polskim na świecie, aby kolejny rok był pełen nadziei na lepsze jutro i stał się okazją do budowania bliskich więzi rodzinnych i społecznych, które są tak ważne, co wyraźnie pokazuje czas pandemii.

Epidemia koronawirusa stała się ważnym sprawdzianem relacji międzyludzkich i egzaminem w wielu aspektach życia społecznego. Dla wszystkich jest to trudny czas, dlatego jako osoby wierzące tym bardziej powinniśmy nieść ludziom nadzieję, podnosić na duchu i okazywać miłość bliźniego nie tylko słowem, ale czynem i prawdą.

Święty Jan Paweł II, którego stulecie urodzin w tym roku obchodzimy, wielokrotnie dawał przykład tego, jak ważne jest braterstwo między nami, jako osobami wierzącymi w jednego Boga.

W tym duchu życzę, aby Bóg Wszechmogący błogosławił Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku.

Dobrego Nowego Roku – Shana Towa!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

_________________
Szanowny Pan

Michael SCHUDRICH

Naczelny Rabin Polski

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce

ul. Twarda 6

00-105 WARSZAWA

 

źródło: episkopat.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor