Kościół na Świecie 24 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Terrorystyczne ataki na kościoły we Włoszech

fot. ilustracja/YT

W całej Europie narasta fala chrystianofobii. Ataki na kościoły i miejsca kultu mają znamiona zorganizowanych działań terrorystycznych. Kolejne akty wandalizmu miały miejsce we Włoszech.

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Czym jest Linia św. Michała Archanioła?

Kościół na Świecie 7 Jan 12:30

 

Włoscy chrześcijanie w odpowiedzi na ataki planują stworzyć „Obserwatorium ds. wolności religijnej”. Celem organizacji ma być monitorowanie zachowań związanych z chrystianofobią oraz reakcje prawne w obronie Kościoła i wiernych.

 

To jest coś więcej niż zwykły wandalizm, za tymi atakami stoi nienawiść do wiary i Kościoła” – podkreśla ks. Mario Proietti, rektor sanktuarium św. Kaspera de Bufalo, które padło ofiarą podpalenia . Większych strat udało się uniknąć jedynie dlatego, że przypadkowi przychodnie zobaczyli ogień. Wejście do sanktuarium oblano benzyną, by zwiększyć szkody – wskazuje ks. Proietti.

 

W minionych dniach w Lizzano in Belvedere młodociani sprawcy zniszczyli maczetami krzyż. Wcześniej sprofanowano kościół na Sardynii. Kaplicę w Porto San wymalowano satanistycznymi znakami profanując figury i kropielnice

 

Kolejne akty profanacji są przemilczane przez włoskie media, a akty chrystianofobii nie mają szans na przedostanie się do szerszej opinii publicznej” – alarmuje ks. Proietti.

 

Media i organa sprawiedliwości opieszale informują i interweniują w takich sprawach w odróżnieniu do larum podnoszonego przy wszelkich krytycznych słowach wobec religii niechrześcijańskich.

 

Na podstawie: VN

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie