Kościół na Świecie 17 Sep 2020 | Redaktor
Publikacja trzeciej encykliki Papieża Franciszka

fot. unsplash.com

Już 4 października opublikowana zostanie najnowsza, trzecia encyklika Papieża Franciszka. Jej tytuł to „Fratelli tutti” – Wszyscy Braćmi.

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Encyklika ma być  poświęcona braterstwu oraz przyjaźni społecznej. Dyrektor programowy mediów watykańskich, Andrea Tornielli, w swojej wypowiedzi o dziele mówi: „Żyjemy w czasach naznaczonych wojną, ubóstwem, migracją, zmianami klimatycznymi, kryzysem ekonomicznym, pandemią: uznanie siebie za braci i siostry, rozpoznanie w tym, którego spotykamy brata i siostrę, a dla chrześcijan rozpoznanie w drugim, który cierpi, oblicza Jezusa, jest sposobem na potwierdzenie elementarnej godności każdej istoty ludzkiej stworzonej na obraz Boży. Jest to również sposób na przypomnienie sobie, że z obecnych trudności nie możemy nigdy wyjść sami, jeden przeciwko drugiemu, Północ przeciwko Południu, bogaci przeciwko biednym, czy oddzieleni jakąkolwiek inną różnicą wykluczającą”. 

Głowa Kościoła odprawi msze i podpisze swe dzieło 3 października w Asyżu, przy grobie świętego Franciszka.  To z dzieła swojego imiennika, "Napomnień", zaczerpnął początkowe słowa encykliki. 

źródło: ekai.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor