Kościół na Świecie 9 Nov 10:37 | kd
Kościół jest w stanie wojny. Trwa walka o istnienie Europy

fot. YouTube/University of St. Michael's College

kardynał Robert Sarah odniósł się w mocnych słowach do nasilających sie ataków terrorystycznych ze strony wyznawców islamu.

Rok Świętego Jakuba (2021)

Kościół na Świecie 12 Jan 15:42

W jednym zniedawno udzielonych wywiadów kardynał Sarah ostrzegał: - Nie rodzą się dzieci. A wy przeżywacie teraz inwazję innych kultur, innych ludów, które stopniowo was zdominują pod względem liczebnym i całkowicie zmienią waszą kulturę, wasze przekonania i wartości.

- To się nie zatrzyma, to jest wojna. Niestety my Afrykanie wiemy o tym aż za dobrze. Barbarzyńcy są zawsze wrogami pokoju. Zachód, a dziś Francja, muszą to zrozumieć. Módlmy się - napisał na Twitterze kard. Robert Sarah. 

Podobnie do kwestii nasilających ataków  we Francji podeszli przedstawiciele kościoła we Francji.

- Nie waham się powiedzieć, że jesteśmy w stanie wojny z ideologią islamizmu – powiedział przewodniczący episkopatu Francji abp Éric de Moulins-Beaufort, komentując w dzienniku "La Croix" zagrożenie islamskim terroryzmem w tym kraju.

Abp de Moulins-Beaufort zauważył, że we Francji chrześcijanie i muzułmanie żyją nie tyle razem, co obok siebie. Trzeba tymczasem nauczyć się wzajemnego szacunku. Ocenił, że wychodzenie w stronę drugiego jest związane z pewnym ryzykiem.

- My jednak wierzymy, że nienawiść i opresje nie przeważą. Środki policyjne są absolutnie niezbędne, ale one same nie wystarczą - zaznaczył arcybiskup.

 

 

Inf. La Croix/Youtube/prawy.pl

kd Autor

Redaktor/Publicysta