Kościół na Świecie 22 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Jan Paweł II wciąż nas uczy. 20 lat od spotkania w Tor Vergata.

fot. twitter.com

Tor Vergata było to spotkanie młodych ludzi z całego świata które zgromadziło ponad 2 mil osób z całego świata. Jan Paweł II symbolicznie wyznaczył na nim program dla całego pok

Czym jest Linia św. Michała Archanioła?

Kościół na Świecie 7 Jan 12:30

Widzę w was „stróżów poranka” o świcie tego trzeciego tysiąclecia. W pierwszej połowie gasnącego teraz wieku młodzi tacy jak wy zwoływani byli na zgromadzenia, by uczyć się nienawidzić. Wysyłano ich, by walczyli jedni przeciw drugim. Różne świeckie mesjanizmy, które usiłowały zastąpić nadzieję chrześcijańską, okazały się potem prawdziwymi piekłami. Dziś przybyliście tutaj, by potwierdzić, że w nowym stuleciu nie dacie się użyć jako narzędzia przemocy i zniszczenia. Bronić będziecie pokoju, płacąc za to własnym życiem, jeśli będzie trzeba – mówił Jan Paweł II.

 

Spotkanie w Tor Vergata było wyznaczeniem programu dla całego pokolenia przejmującego wtedy odpowiedzialność za rozpoczynający się XXI wiek.

 

Nie pogodzicie się ze światem, w którym inne istoty ludzkie umierają z głodu, pozostają analfabetami, nie mają pracy. Będziecie bronić życia w każdej chwili jego ziemskiego rozwoju. Będziecie się starali ze wszystkich sił czynić tę ziemię coraz bardziej nadającą się do zamieszkiwania dla wszystkich- powiedział Jan Paweł II.

 

Myśli te wciąż są aktualne i warte przypomnienia. Obecnie uczestnicy spotkania w Tor Vergata śa pokoleniem czterdziestolatków. Funkcjonują w życiu społecznym, polityce, kulturze. Na każdym polu myśli św. Jana Pawła II powinny być drogowskazem i pomocą w trudnych czasach współczesności.

 

Na podstawie: VN

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie