Kościół na Świecie 13 Nov 2020 | Jarosław Aleksander
Jan Paweł II był oszukiwany przez kardynała! Są dowody

fot. archiwum KB

We wtorek Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej opublikował obszerny raport na temat byłego kardynała Theodore McCarricka. To jego sprawę wykorzystuje się do ataków na św. Jana Pawła II za rzekome ukrywanie pedofilii w Kościele. Raport opublikowany na wyraźne życzenie papieża Franciszka dowodzi, że było inaczej niż spekulują media.

 

Raport wydany 10 listopada przez Stolicę Apostolską jasno dowodzi, że Jan Paweł II był „cynicznie oszukiwany”. Takiego określenia użył Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki w swoim oświadczeniu.

 

Sprawa byłego kard. McCarricka jest krzywdząca również dla św. Jana Pawła II, który został przez niego cynicznie oszukany – podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.

 

Oświadczenie Arcybiskupa Gądeckiego na temat raportu oraz ataków na św. Jana Pawła II zostało wydane 13 listopada.

 

Przed nominacją McCarricka do Waszyngtonu papież nie otrzymał od biskupów amerykańskich pełnych i kompletnych informacji o jego zachowaniu moralnym, a sam McCarrick skłamał – w liście z 6 sierpnia 2000 roku – że nie miał z nikim relacji seksualnych” – stwierdził abp Gądecki.

 

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że odpowiedzią Kościoła na raport o byłym kard. McCarricku są słowa papieża Franciszka ze środowej audiencji, podczas której papież zapewnił o swej bliskości względem ofiar wszelkiego wykorzystywania i podkreślił konieczność wykorzenienia tego zła z Kościoła.

 

 

Na podstawie: twitter.com/KEP/VN

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie