Kościół na Świecie 27 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Islamiści opanowali Kościół w Nigerii

fot. global domain

Nigeria od lat zmierza w kierunku państwa muzułmańskiego. Prezydent tego kraju Muhammadu Buhari zdecydował o oddaniu Kościoła Katolickiego w tym kraju pod kontrole islamskich władz.

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Czym jest Linia św. Michała Archanioła?

Kościół na Świecie 7 Jan 12:30

 

Podobnie jak w krajach komunistycznych decyzje o nominacjach biskupich oraz porządku administracyjnym Kościoła mają być podejmowane po akceptacji przez władze kraju.

 

Ustaw poza kontrolą rządu nad Kościołem wprowadza zapisy takie jak wprowadzanie do administracji kościelnej komisarzy rządowych z władzą równą hierarchom kościelnym.

 

Ta ustawa to „bomba zegarowa” - mówią członkowie CAN - Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii, organizacji zrzeszającej wspólnoty chrześcijańskie w Nigerii, w tym także Kościół katolicki. Kościół nie może być kontrolowany przez rząd, ponieważ ciąży na nim odpowiedzialność i zobowiązania duchowe - podkreślają liderzy chrześcijańscy.76-letni Buhari, to generał armii, swoją władzę opartą na autorytaryzmie i zapędach dyktatorskich sprawuje od 2015 roku. Oficjalnie głosi on wyższość prawa szariatu nad zasadami demokratycznymi .

 

Na podstawie: BBC

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie