Kościół na Świecie 21 Jun 2020 | Jarosław Aleksander
Biskupi Europy i Ameryki Północnej wspólnie przeciw broni atomowej

fot. Enrico B.

Wspólne oświadczenie przeciwko broni nuklearnej wystosowali biskupi z Europy i USA. Potępiają w nim zbrojenia i szczególnie niebezpieczną dla ludzkości broń.

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Układ rozbrojeniowy START wygasł pozostawiając świat bez kontroli rozbudowy arsenałów nuklearnych Rosji i USA. Mocarstwa pierwszy raz od 50 lat nie mają mechanizmu kontroli rozwoju arsenału. Oznacza to możliwy wzrost napięcia i powrót do rywalizacji z czasów zimnej wojny.Skłoniło to biskupów do szczególnej troski o przyszłość. Skierowali oni specjalny list w tej sprawie. Czytamy w nim:


Ostatnie wydarzenia geopolityczne przypominają nam, że nasz świat pozostaje w poważnym niebezpieczeństwie, dlatego modlimy się, aby to spotkanie naznaczone było mądrością, budowaniem zaufania i autentyczną współpracą.

Na zakończenie przypomnieli słowa Papieża Franciszka wypowiedziane podczas wizyty w Japonii 24 listopada 2019 roku.


Modlitwa, niestrudzona praca na rzecz porozumienia i nacisk na dialog były najpotężniejszą bronią jakiej używamy. To przyczyni się do budowania świata sprawiedliwości i solidarności, który może dać autentyczną gwarancję pokoju.


Biskupi apelują by modlić się o dobry przebieg rozmów między mocarstwami i wznowienie układów ograniczających zbrojenia.

 

Na podstawie: VaticanNews

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie