Inne 31 Aug 2020 | BR
Włącz się w pomoc dla konających

fot. Pixabay

Każdy może pomóc tym, którzy odchodzą do wieczności, włączając się w „Koronkę za konających”.

Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny - powiedział Jezus św. siostrze Faustynie (Dzienniczek, nr 1541).

 

Codziennie w Polsce umiera średnio ok. 1000 osób. Modlitewną zorganizowaną pomoc dla nich zainicjowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dzięki łączności komórkowej oraz internetowej oferują wręcz natychmiastową modlitwę za umierającą osobę, o której wiadomość otrzymają. 
 
Każdy może włączyć się w to dzieło, modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego za umierających. Rozpisano grafik z podziałem na dni i godziny, w których potrzeba więcej osób do modlitwy. Rozpiska i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.faustyna.pl. Każdego, kto włączy się w to dzieło, siostry otoczą osobistą modlitwą.

 

KORONKA  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

 Na początku:

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.

Na dużych paciorkach (raz)

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy)

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy)

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

 

Na podstawie: faustyna.pl

BR

BR Autor

Redaktor