Inne 6 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Wesela po nowemu. Znamy projekty ministerstwa

fot. pixabay

Nowe zasady nad którymi pracuje ministerstwo to między innymi; obowiązek noszenia maseczek na weselach oraz zakaz udziału seniorów w uroczystości.

 

Wiceminister zdrowia Olga Semeniuk zapowiedziała, że jeszcze w tym tygodniu powstaną nowe wytyczne dotyczące organizacji wesel. Jest to odpowiedź ministerstwa na ogniska zakażeń jakie pojawiają się podczas przyjęć weselnych.

 

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała wiceminister rozwoju Olga Semieniuk dla Rzeczpospolitej.

 

Rozważa się także zmniejszenie ilości dopuszczalnych gości.

 

Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – mówiła minister.

 

Obecnie zmiany konsultowane są z przedstawicielami przedsiębiorców i kościoła. Ich wejście w życie jest jednak kwestią najbliższych dni.

 

Na podstawie: Rzeczpospolita/MZ

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie