Inne 23 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Maryja w rękach mafii! Kościół apeluje

fot. arch. JT

Papież Franciszek wystosował specjalny list do badaczy zajmujących się organizacjami przestępczymi przy Papieskiej Akademii Mariologicznej. Organizacja ta zajęła się wykorzystaniem wizerunku i kultu Matki Bożej przez organizacje przestępcze.

Mafie na całym świecie ale zwłaszcza w krajach „maryjnych” takich jak Włochy czy Meksyk chętnie posługują się symboliką maryjną. Wśród przykładów wypaczonej duchowości znajdowały się przypadki „ukłonów” figury Maryi przed siedzibami bossów gangów mafijnych podczas różnych procesji.

 

To nie jest religia, to jest zabobon. Jest on tworzony przez przestępców, przez mafie. Religia jest przez nich rozumiana jako rzeczywistość, w której również Bóg się im podporządkowuje – powiedział ks. Cecchin. – Także Maryja poddaje się ich przywództwu, kłania się przed ich siedzibami, podporządkowuje się ich autorytetowi. Chcą oni za wszelką cenę wmówić ludziom, że Bóg jest po ich stronie, a więc także wykorzystać uczucia religijne, aby nie tyle ludzie stawali się wolnymi osobami, ale byli niewolnikami.

 

Zdaniem Papieskiej Akademii Mariologicznej jest badanie duchowości maryjnej oraz form jej kultu. Z tego wynika zainteresowanie instytucji kościelnych instrumentalnym wykorzystaniem wizerunków Matki Bożej oraz łączenia jej z działaniami przestępczymi.

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie