Inne 26 Aug 2020 | kd
Holocaust przy muzyce pop  -  Kolejny szokujący trend wśród młodych

Portal społecznościowy TikTok przyzwyczaił nas już do głupich pseudo wyzwań, którym poddają się jego użytkownicy. Tym razem użytkownicy wpadli na pomysł by stylizować się na ofiary holocaustu. A wszystko to okraszone muzyką pop.

Zdecydowana większość użytkowników serwisu TikTok, polegającego na umieszczaniu różnych krótkich filmików udostępnia różne zabawne gagi, przeważnie spreparowane na potrzeby filmu. 

Coraz częśćiej jednak pojawiają się tzw. wyzwania (challenge), które polegają na wykonaniu danej czynności. Czasami jest to jakiś gest lub taniec. Często jednak kolejne wyzwania wymyślane przez samych użytkowników nie mają nic wspólnego z dobrą zabawą, humorem czy zwykłym wyczuciem smaku i dobrego gustu. 

Jednym z najnowszych wyzwań jest, rozpowszechnione głównie przez młode dziewczyny, stylizowanie się na ofiarę holocaustu. W trakcie krótkiego nagrania dodatkowo podawane są zmyślone przyczyny śmierci, nie mające nic wspólnego z historycznymi realiami.

Wszystko to jest dodatkowo okraszone popularnymi utworami z muzyki pop. 

To niestety kolejny głupi trend na tym portalu. Już wielokrotnie pisaliśmy o szokujących zabawach w straszenie dzieci, czy wszechobecnej goliźnie.

Należy mieć na uwadze, że takie portale i ich psudeo gwiazdy kreaują postrzeganie rzeczywistości przez młodych ludzi, wkraczających w dorosłość.

kd Autor

Redaktor/Publicysta