Sługa Boży o. Wenanty Katarzyniec OFMConv 28 Jul 2020 | Redaktor
Wenanty Katarzyniec. Orędownik potrzebujących

ilustracja: wenanty.pl/JT

Wielu z nas choć raz w życiu doświadczyło wstawiennictwa świętych. Święty Antoni pomagał znaleźć zagubione bez śladu przedmioty, święty Krzysztof nieraz ratował od wypadku na drodze. W trudnych, a niekiedy zdawałoby się, że beznadziejnych sytuacjach życiowych, pomaga wielu ludziom Wenanty Katarzyniec, sługa boży z Kalwarii Pacławskiej.

 

Mnogość łask otrzymanych przez ludzi za wstawiennictwem franciszkanina potwierdzają liczne świadectwa osób, które doświadczyły pomocy gdy zwróciły się do niego w swoich modlitwach. Wiele osób o Wenantym dowiaduje się od bliskich, którzy doradzają im zwrócić się o pomoc do niezwykłego sługi Bożego.

 

Jedna z osób, które doświadczyły w ostatnim czasie pomocy kandydata na ołtarze, również dowiedziała się o nim od bliskiej znajomej. Mówi, że cuda jakie otrzymała za wstawiennictwem Wenantego pomogły jej wyjść z trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się w tym momencie znajdowała. Jednak taka opatrzność nie tylko rozwiązuje aktualne kłopoty. – Pogłębiło to moją więź, zaufanie i oddanie siebie i moich spraw Bogu – mówi w swoim świadectwie osoba, która uzyskała pomoc sługi Bożego.

 

Dziesiątki świadectw można przeczytać na stronie poświęconej Wenantemu: wenanty.pl 

 

Ojciec Wenanty pomaga ludziom w trudnych sytuacjach finansowych, mieszkaniowych, podczas poszukiwań pracy czy też trudnych sytuacji zdrowotnych. W świadectwach pomoc Wenantego opisywana jest epitetami „niezwykła, niewyobrażalna, niespodziewana, niezawodna”. Nie zawodzi nawet w sprawach z pozoru błahych. Lektura licznych świadectw daje nadzieję na wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacji i poczucie wdzięczności za opatrzność ojca Wenantego nad potrzebującymi.

 

 

 Z. Płachta

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor