Historia 27 Nov 2020 | kd
Fordońska synagoga nie znalazła kupca. Licytacja do powtórki

fot. Domena publiczna

Gmach fordońskiej synagogi został wystawiony na licytację komorniczą. Na razie nie znalazł się nikt chętny do jej zakupu.

W połowie listopada na licytację komorniczą został wystawiony gmach fordońskiej synagogi. Jak informował Tygodnik Bydgoski stało się tak, z powodu długów, które ma Fundacja dla Uniwersytetu kazimierza Wielkiego, która była zarządcą obiektu. 

Czytaj tu: Były wielkie plany, a zostały długi. Fordońska synagoga na licytacji

Licytacja miała odbyć się 26 listopada 2020 r. Jednakże nie pojawił się nikt, kto byłby zainteresowany zakupem obiektu.

-  Nowy termin nie został jeszcze wyznaczony. Obwieszczenie o terminie drugiej licytacji przedmiotowej nieruchomości zostanie wywieszone na tablicy ogłoszeń Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy, a także Urzędu Miasta Bydgoszczy. Ponadto obwieszczenie zamieszczone zostanie w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej BIP Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy - powiedziała Gazecie Ppomorskiej Kinga Błaszczyńska, główny specjalista obsługi zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. 

Obiekt został wyceniony na 947 tys. zł, jednakże cena wyjściowa będzie niewiele wyższa niż 700 tys. złotych. Jak czytamy w ogłoszeniu Urzędu Skarbowego, ewentualny licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć wadium w wysokości 1/10 oszacowanej sumy, to jest 94,700 tys. złotych.

 

 

Inf. Tygodnik Bydgoski/Gazeta Pomorska

kd Autor

Redaktor/Publicysta