Historia 27 Nov 08:57 | kd
Fordońska synagoga nie znalazła kupca. Licytacja do powtórki

fot. Domena publiczna

Gmach fordońskiej synagogi został wystawiony na licytację komorniczą. Na razie nie znalazł się nikt chętny do jej zakupu.

Ewangelia na dziś (28.04.2021)

Historia 28 Apr 06:59

W połowie listopada na licytację komorniczą został wystawiony gmach fordońskiej synagogi. Jak informował Tygodnik Bydgoski stało się tak, z powodu długów, które ma Fundacja dla Uniwersytetu kazimierza Wielkiego, która była zarządcą obiektu. 

Czytaj tu: Były wielkie plany, a zostały długi. Fordońska synagoga na licytacji

Licytacja miała odbyć się 26 listopada 2020 r. Jednakże nie pojawił się nikt, kto byłby zainteresowany zakupem obiektu.

-  Nowy termin nie został jeszcze wyznaczony. Obwieszczenie o terminie drugiej licytacji przedmiotowej nieruchomości zostanie wywieszone na tablicy ogłoszeń Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy, a także Urzędu Miasta Bydgoszczy. Ponadto obwieszczenie zamieszczone zostanie w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej BIP Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy - powiedziała Gazecie Ppomorskiej Kinga Błaszczyńska, główny specjalista obsługi zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. 

Obiekt został wyceniony na 947 tys. zł, jednakże cena wyjściowa będzie niewiele wyższa niż 700 tys. złotych. Jak czytamy w ogłoszeniu Urzędu Skarbowego, ewentualny licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć wadium w wysokości 1/10 oszacowanej sumy, to jest 94,700 tys. złotych.

 

 

Inf. Tygodnik Bydgoski/Gazeta Pomorska

kd Autor

Redaktor/Publicysta