Felieton 26 Dec 2017 | Redaktor
Wytrwajcie

Medytacje ewangeliczne z dnia 26 grudnia 2017, Wtorek

Jezus powiedział do swoich Apostołów: Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (Mt 10,17-22)

Taka to jest dziś twarda mowa Jezusa. A my cały czas walczymy o to, aby było nam dobrze, bezpiecznie, cieplutko i szczęśliwie. Żeby nas wszyscy podziwiali, lubili i nam byli przychylni. Aby nas rozumieli i wspierali.

A Jezus wciąż mówi nam to samo: wytrwajcie.

A zatem nie spodziewajmy się lekkiego życia, ale wspaniałej przygody kochania ludzi, którzy nam wybaczają i którym my wybaczamy. Zawsze mamy sobie cos do wybaczania.

Będą też i ci, którzy z powodu naszej wiary utrudnią nam życie do granic wytrzymałości. Ale taki jest realizm tego świata. Chodzi przeciez o to, aby innym było dobrze z nami, abyśmy to my nie byli powodem cierpienia drugiego cżłowieka. My mamy wytrwać. I już.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Ave Maryja

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor