Felieton 24 Jun 2019 | Redaktor
Videoblog z ciemnogrodu - Boże Ciało wcale nie z ukrycia

Dawid Mysior - video bloger, komentuje aktualne wydarzenia używając rozumu. Żywo reaguje na społeczne ataki na Kościół, szukając przyczyn, pokazując szerokie spektrum przyczynowo - skutkowe. Zadaje przy tym celne pytania, nad którymi warto się zatrzymywać.

Otwartość na dialog z drugim człowiekiem jest domeną Dawida Mysiora. Ale nie to wydaje się być powodem coraz większej popularności jego videobloga. Na dialog w obecnych czasach otwarci są chyba już wszyscy publicyści, jakby możność dialogowania była fundamentem wszechrzeczy. Oczywiście, jest to ważne, ale nie najważniejsze.

Dialog sam w sobie może stać się bóstwem dokładnie tak samo, jak wszystko inne. Porozumienie w dialogu nie jest celem samym w sobie, bo natura każdego dialogu nie polega na tym, by się dogadać, ale aby wspólnie znaleźć prawdę. Wtedy wszystkie osoby dialogu prowadzą siebie nawzajem do dobra.

Taki kierunek mają właśnie odcinki na kanale daveMy.TV /you tube/ z ciekawymi komentarzami do aktualnych wydarzeń, dotyczących zarówno Kościoła Katolickiego, jak i nasilonych obecnie antykatolickich ataków.

Co ważne, w tych wszystkich komentarzach nie gubi się człowieka, dlatego gorąco polecamy kanał daveMy.TV.

A oto poznajmy prowadzącego, który w żartobliwy sposób zechciał pokazać swój dzień z życia 'ciemnogrodzianina' w najnowszym, kilkuminutowym odcinku.

Nie jest to jednak zwykły dzień, bo to Boże Ciało 2019r., a lekka forma filmu wcale nie przysłania bardzo ważnych spostrzeżeń...

Zobaczmy i posłuchajmy:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor