Felieton 24 Sep 2019 | Redaktor
UZDROWIENIE PO ABORCJI - rekolekcje już w listopadzie - nie tylko dla kobiet

Weekendy Winnicy Racheli mające na celu uzdrowienie po aborcji. Odbywają się przez cały rok w 82 krajach świata. Rekolekcje weekendowe Winnicy Racheli umożliwiające doświadczenie uzdrowienia wewnętrznego dla osób, które dokonały lub uczestniczyły w aborcji.

Rekolekcje najbliższe: 15 - 17 listopada

"Uzdrowienie po aborcji" - rekolekcje skierowane do kobiet i mężczyzn - wszystkich, którzy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w jednej lub wielu aborcjach i odczuwają tego duchowe i emocjonalne konsekwencje.

Wszystkie informacje pod nr tel.: 737 90 30 99

Winnica Racheli jest częścią organizacji Priests for Life (Księża za Życiem). Program umożliwia rozważenie doświadczenia aborcji i zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób doznana strata wpływa na przeszłość i teraźniejszość każdego, kto jej doświadczył. Program pomaga przyznać się do braku emocjonalnej harmonii, z którymi zmaga się wiele osób po aborcji. Z powodu uczuciowego odrętwienia i tajemnicy często otaczającej aborcję, sprzeczne przeżycia, które pojawiają się w trakcie i po tym wydarzeniu mogą pozostawać nierozwiązane.

Te pogrzebane emocje mogą wypłynąć na powierzchnię później jako symptomy traumy postaborcyjnej. Małżeństwa, matki, ojcowie, dziadkowie i rodzeństwo usuniętych dzieci, jak również osoby, które były zatrudnione w przemyśle aborcyjnym przychodzą do Winnicy Racheli w poszukiwaniu pokoju i uzdrowienia wewnętrznego. Weekend jest pracowity, lecz przynosi obfity plon.

Dlaczego Winnica?

Z winnicą wiąże się wiele obrazów i symboli. Jest to miejsce uprawy winogron, miejsce gdzie są one pielęgnowane, ich pędy podnoszone do góry i oczyszczane tak, aby mogły przynieść obfitszy plon. Winnica jest miejscem pracy, gdzie wyrabia się słodkie wino.

Być może najbardziej znaczące powiązanie winnicy z krzewem winnym pochodzi z 15 rozdziału Ewangelii św.Jana:

"Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie jeśli nie trwa w winnym krzewie tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić."

Winnica Racheli bierze sobie do serca tę Ewangelię, i ze względu na to proces uzdrawiania ma wymiar zarówno duchowy, jak też psychologiczny. Próbując bowiem zrozumieć tajemnicę śmierci, zwracamy się do Boga w czasie osobistej udręki, przeżywania traumy i utraty życia ludzkiego.

Istnieje powiedzenie, które ma swoje źródło we wspólnotach Anonimowych Alkoholików: „Religia jest dla ludzi, którzy boją się piekła; duchowość natomiast dla ludzi, którzy już tam byli”.

Nie wyleczona trauma po doświadczeniu aborcji może stworzyć żywe piekło dla tych, którzy cierpią z tego powodu. Dlatego pogoń za prawdziwym uzdrowieniem często staje się duchową podróżą.

Śmierć napełnia nas dreszczem niepokoju, morzem boleści i intensywną tęsknotą za kimś, kto nie może być przywrócony. Wypłakujemy gorzkie łzy. Lamentujemy, przeżywamy żal, naszą rolę w tym, co się wydarzyło i dziecko, za którym będziemy tęsknić. Właśnie w tych bolesnych momentach poczucia straty poszukujemy sensu, jakiejś większej od nas siły i rzeczywistości bardziej idealnej niż nasze nieskończenie słabe człowieczeństwo. W czasie pogrzebów i nabożeństw żałobnych pragniemy umieścić naszych bliskich w objęciach Boga Stwórcy. Widzimy obrazy w wielu fragmentach Pisma, w których Bóg mówi o przywróceniu ogołoconych winnic do świetności. Następujący fragment odzwierciedla tą samą podróż, którą uczestnicy odbywają w Winnicy Racheli:

"Dlatego chcę ją przynęcić, na pustynię ją wyprowadzić i mówić jej do serca. Oddam jej znowu winnice, dolinę Akor uczynię bramą nadziei" – Oz 2:16-17

"I będzie Mi tam uległa jak za dni swej młodości, gdy wychodziła z egipskiego kraju. W owym dniu zawrę z nią przymierze, I poślubię cię sobie [znowu] na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana." - Oz 2:21-22

Aby się z nami skontaktować proszę zadzwonić pod numer: 604-954-059

lub drogą mailową:

winnica.racheli@gmail.com

Podstawowe informacje:

Duszpasterstwo Winnica Racheli jest programem dla osób potrzebujących zarządzanym przez Kevina i Theresę Burke. Dr Theresa Burke jest autorką licznych publikacji, gościem programów radiowych i telewizyjnych. Jej ostatnia książka: „Zakazany Żal: Niewypowiedziany Ból Aborcji”, którą napisała razem z Davidem Reardonem, jednym z najwybitniejszych amerykańskich naukowców badającym tematykę postaborcyjną. „Zakazany Żal” jest dogłębnym studium i analizą traumy doświadczanej przez tysiące kobiet, mężczyzn i małżeństw, którym pomogła po aborcjach.

źródło: Winnica Racheli

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor