Felieton 8 Jan 2018 | Redaktor
Uwaga! Niedługo w Bydgoszczy Małgorzata Nawrocka

O zagrożeniach duchowych w literaturze Małgorzata Nawrocka wie bardzo dużo, a jej wiedza jest ścisła i merytoryczna. Przestudiowała mnóstwo pozycji książkowych dla dzieci i młodzieży, sama fascynuje się literaturą fantasy, w tym stylu też powstały jej słynne powieści, takie jak Anhar, Alhar i in. Obecnie są to już cykle powieści, które w fascynujący sposób naprawdę zachwycają młodych czytelników, tak samo jak i dorosłych.

Co jest charakterystycznego w powieściach Małgorzaty Nawrockiej? Są niesamowite, na wysokim poziomie literackim, a przy tym trzymają jasne granice między dobrem, a złem duchowym!

We współczesnym świecie taka literatura, w której autor ma wiedzę i formację duchową i trzyma się jasności, która ma wyraźne granice od ciemności, to skarb na rynku literackim!

Małgorzata Nawrocka nie tylko świetnie pisze, ale też jest niesamowitym znawcą literatury dziecięcej i młodzieżowej, którą bacznie obserwuje i analizuje pod kontem duchowości prezentowanej w danej książce.

Już niedługo autorka ta zawita do naszego miasta z prelekcjami, które są bezcenne dla wszystkich rodziców i nauczycieli, wychowawców, którym zależy na jasnym widzeniu treści kierowanych do dzieci i młodzieży.

Dziś prezentujemy Państwu prelekcję Małgorzaty Nawrockiej pt.: Grzechy główne współczesnej literatury.

"Porywający wykład znanej pisarki, autorki ponad czterdziestu książek dla:dzieci i młodzieży, tekstów piosenek, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy teatralnych, laureatki trzech nagród literackich. Małgorzata Nawrocka udziela odpowiedzi na szereg pytań, które stawiają sobie miłośnicy literatury pięknej, w tym jakie książki warto czytać, a jakich należy unikać oraz jaki jest stan współczesnej literatury dla młodzieży i dorosłych. Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa"

A już wkrótce u nas:

Bydgoskie Ogólnopolskie Sympozjum zatytułowane "Współczesne zagrożenia w literaturze, muzyce i edukacji", podczas którego usłyszymy dwie prelekcje tej autorki:

  1. Współczesna kultura, tradycja czy supermarket?

  2. Literackie hity zaplątane w nowe ideologie.

Całe sympozjum odbędzie się:

3-02-2018, od godz. 9.00 do 17.00

w Domu Polskim w Bydgoszczy

Wszelkie informacje szczegółowe znajdują się pod linkiem:

http://katolicka.bydgoszcz.pl/news/wspolczesne-zagrozenia-w-literaturze-muzyce-i-edukacji-/

Wykład udostępniamy dzięki uprzejmości RCS TV

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor