Felieton 27 Jul 2020 | Jarosław Aleksander
Telewizyjny Tygodnik Bydgoski w wielkim świecie

fot. nadesłane M.CH.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego odcienka TTB. Tym razem nasi redaktorzy w wakacyjnych nastrojach więcej o Mazowszu i Nowym Jorku i Manhattanie niż Bydgoszczy. Pytamy czy to dobry kierunek.

Z autorami TTB rozmawia Monika Kowalska.

 

Moniak Kowalska: Czy Panowie nie są za daleko do Bydgoszczy? Przecież to ma być Telewizyjny Tygodnik Bydgoski.

 

Jarosław Trześniewski: Dostajemy komentarze, wiadomości z całego świata. Uzmysłowiłem sobie, że nie ma internetu lokalnego. Nasze sprawy są ważne ale nie ma przeciwwskazań by zająć się też problemami Polski na mapie świata. Bydgoszcz tak, ale globalne zjawiska także. Jak np. Hagia Sophia.

 

Krzysztof Drozdowski: Tu mogę się odnieść do jednego. Nie mamy odbiorców którzy świat widzą tylko przez swoje okno. Wiem i widzimy to, że bydgoszczanie to ludzie świadomi. Wiedzą co się dzieje na świecie. Dyskutują o tym. To że pękła rura z wodą na Szwederowie jest ważne ale nasi odbiorcy wiedzą także, że stolicą kraju jest Warszawa a Pan N. siedzi w więzieniu jako były minister rządu RP. Naprawdę nie można Bydgoszczy zamykać w ramach Sztybel, Bruski itd. Dajmy sobie szansę na bycie świadomymi obywatelami „globalnej wioski”.

 

Monika Kowalska: Jak zawsze Panowie przygotowani na każde pytanie. Ale zwróciliście uwagę też na żeńską część redakcji czyli jej filar.

 

K.D.: Ale my zawsze zwracamy uwagę! I czekamy na występ Pań w TTB!

 

J.T.: Są już pierwsze kroki w tym kierunku. Sport może nie, ale zaczynamy cykl ekonomiczny gdzie nasze koleżanki wiodą prym i chyba to jest dobry kierunek.

 

Zapraszamy na kolejny odcinek TTB raz subskrypcje naszego kanału w serwisie YouTube:

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie