Felieton 7 Jun 2019 | Redaktor
Salezjańskie Dni i inne świętowania w Bydgoszczy od jutra

„Świętość jest także dla Ciebie” – to hasło XVII Salezjańskich Dni Młodości, które odbędą się w ten weekend (8 i 9 czerwca). W programie m.in. konkurencje sportowe, konkursy rodzinne oraz zbiórka publiczna.

Świętowanie rozpocznie się w sobotę (8 czerwca) o godz. 12.00. Tego dnia zobaczymy m.in. występy iluzjonisty Zbigniewa Brzozowskiego oraz popisy taneczne Szkoły Tańca Adelante. Swoje muzyczne show zaprezentuje Rafał Bladowski, niewidomy uczeń Ośrodka im. Braille'a w Bydgoszczy. Uczestnicy tego dnia będą mieli możliwość przebadania słuchu. Ponadto dzieci będą miały okazję zobaczyć alpaki, a wieczorem obejrzeć filmy w specjalnie przygotowanym kinie letnim.

Na niedzielę (9 czerwca) przygotowano pokaz eksperymentów naukowych, które przeprowadzi Profesor Ciekawski. Pokaz zaprezentują także strażacy.

Muzycznym akcentem podczas Salezjańskch Dni Młodości będzie zespół Płomienie i młodzieżowa orkiestra Camerata. W niedzielę również będzie możliwość zbadania wzroku.

Na SDM przygotowano też coś dla ciała - uczestnicy będą mogli skosztować grochówki z wojskowego kotła, kiełbasek z grilla i ciasta domowej roboty.

Oprócz atrakcji będzie można wesprzeć salezjańskie dzieło pracy z dziećmi i młodzieżą w trakcie specjalnego kiermaszu, na którym znajdzie się m.in. stoisko z biżuterią, pchli targ.

Nowością podczas tegorocznych SDM będzie SWAP PARTY/SZAFING. Każdy będzie miał możliwość wystawienia swoich rzeczy, sprzedaży lub ich wymiany. Osoby tym zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem 660-778- 290.

Dochód z wydarzenia przeznaczony jest na całoroczną działalność Oratorium Dominiczek.

Harmonogram:

sobota (8 czerwca) godz.12.00-22.00

niedziela (9 czerwca) godz.11.-21.00

XVII Salezjańskich Dni Młodości odbędą się w Fordonie na placu przy parafii św. Marka (ul. Salezjańska 1).

Przypominamy o Święcie Zesłania Ducha Świętego, które w wielu miejscach będzie poprzedzone szczególnym czuwaniem, o czym mowa w artykule Katolickiej Bydgoszczy pt.: "Bydgoszcz otwarta na Ducha Świętego": [code]TU

Oraz o Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami naszego miasta tej niedzieli, o czyn można przeczytać: [code]TU

źródło: Tygodnik Bydgoski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor