Felieton 24 Jul 2019 | Redaktor
Redaktor Niedzieli zadziwiony szczególną selekcją słów arcybiskupa przez TVP

Po marszach równości, które przemaszerowały przez nasz kraj profanując to co dla obywateli wyznania katolickiego jest święte. Oczywiście Marsze dla Życia i Rodziny były nieporównywanie potężniejsze, a stanowisko ogromnej rzeszy obywateli naszego kraju wobec proponowanej przez środowiska LGBT seksedukacji niezmiennie jest niezmiennie negatywne i stanowczo odrzucające ten pomysł, to i tak pozostaje niesmak, i przykrość. Łyżka dziegciu robi swoje, bo po prostu zadawana została wielka przykrość i poodwracane sensy, zmanipulowane liczne wypowiedzi itd...

Nie tylko jednak niesmak pozostaje, ale ogrom komentarzy. W takich sytuacjach po prostu człowiek myślacy ma wspaniałą mozliwość poznawania, komu ze świata mediów można zaufać, a do kogo zachować dystans i sprawdzać samemu. Przy obecnie rozbudowanym medialnie internecie nie jest to żaden problem dla nikogo.

Oto przykład, który katolików powinien bardzo zainteresować.

Na twitterze red. Tygodnika 'Niedziela' opublikował taki wpis:

"Dopiero się zorientowałem, jak mój wywiad i wypowiedź abp. Gądeckiego ws. #LGBT zostały zmanipulowane przez #TVP. Na początku jest o tym, że z #LGBT nie można dialogować, a później o tym, iż nie można ich okradać z prawdy Ewangelii."

Na stronie internetowej Tygodnika Niedzieli mozna przeczytać obszerną część wywiadu, w papierowym wydaniu całość. Jest to bardzo ważny wywiad dla naszego kraju. Warto go poznać, a wtedy dopiero zastanowić się nad tym, kto i co z niego przytacza i jaki się ma w tym cel.

Na temat marszów abp Stanisław Gądecki wypowiedział sie następujaco:

"Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka. Prawdą jest też to, że Kościół otrzymał zadanie głoszenia Ewangelii wszystkim, i nikt nie powinien być wyłączony z możliwości usłyszenia Dobrej Nowiny. Także osoby przynależące do wspomnianych środowisk mają to prawo. Dla nas osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia. W imię wierności naszemu Zbawicielowi i w imię miłości do naszych sióstr i braci musimy jednak głosić całą Ewangelię – nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest. Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy."

Redaktor Artur Stelmasiak zachęca do zapoznawania się z całymi wypowiedziami w tym wywiadzie, nie bez powodu.

wywiad: TU

co z niego jedynie zacytowano: TU

KB

źródło: TYGODNIK NIEDZIELA, twitter

KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor