Felieton 20 Aug 2019 | Redaktor
'Polska pod Krzyżem' - ks. bp W. Mering mówi do Polaków [video]

14.09.2019 Polska pod Krzyżem, wielka modlitwa i wyznanie wiary w Zbawiciela. W święto Podwyższenia Krzyża, w dzień urodzin ks. Jerzego Popiełuszki, we Włocławku na Lotnisku Kruszyn.

Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. Liczba osób, która tego dnia wzięła różaniec do ręki przerosła najśmielsze oczekiwania! Dziś chcemy Was zaprosić na kolejne wydarzenia modlitewne, ale już w innej formie.

W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży. Kościół w Polsce paląco potrzebuje dziś wielkiej modlitwy!

OTO KILKA WAŻNYCH INFORMACJI:

1.Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak bardzo zachęcamy, by rejestrować wyjazdy na stronie www.polskapodkrzyzem.pl, pomoże to nam w organizacji spotkania. Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają wejściówki w pierwszych sektorach.

2.Niech cała Polska stanie pod Krzyżem. Organizujcie modlitwę w łączności z „Polską pod Krzyżem” w swoich parafiach, wsiach i miastach, wszędzie tam, gdzie będziecie (jeśli nie możecie przyjechać do Włocławka). Twórzcie własny program wydarzenia, zawsze w porozumieniu z kapłanami. Włączanie się całych diecezji byłoby wspaniałym świadectwem. Cztery elementy są kluczowe:

a) zapewnienie możliwości spowiedzi dla uczestników,

b) Msza Święta,

c) adoracja krzyża, najlepiej w miejscach publicznych, takich jak: krzyże na placach w miastach, przy drogach, we wsiach, krzyże misyjne,

d) odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia.

3.Apostolstwo Polski pod Krzyżem. To wydarzenie jest oddolną inicjatywą, tworzoną przez ludzi świeckich w jedności z kapłanami, dlatego kierujemy do Was wezwanie:

a) przekazujcie informację, organizujcie grupy wyjazdowe, rozmawiajcie z księżmi, proboszczami, mówcie o tym w mediach i w internecie, nagrywajcie filmy zapraszające na Wasze wydarzenie pod krzyżem (wysyłajcie je także do nas), rozgłaszajcie wszędzie – POLSKA STAJE POD KRZYŻEM,

b) zgłaszajcie się do nas po plakaty i ulotki przez adres mailowy biuro@polskapodkrzyzem.pl, lub przez profil facebook, wyślemy je za darmo.

4.Módlcie się za Kościół i Polskę, składajcie ofiary postu i cierpienia. Kapłani odprawiajcie, a osoby świeckie zamawiajcie Msze Święte w intencji Polski Pod Krzyżem. Musimy jak najlepiej duchowo przygotować się na ten ważny dzień.

  1. Przygotujcie się, jak najlepiej do spotkania pod Krzyżem.

a) W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania).

b) Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.

c) Prosimy o zabranie ze sobą ciepłych ubrań oraz kurtek przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.

d) Jeżeli macie, prosimy o zabranie małych, składanych, turystycznych krzesełek, bądź kocyków, na których będzie można usiąść.

e) Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.

PROSIMY PRZESYŁAJCIE TEGO MAILA DO, JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI OSÓB.

Program wydarzenia:

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.

10:45 Zawiązanie wspólnoty.

11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.

11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.

13:00 Przerwa na posiłek.

15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.

17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.

18:30 Przerwa.

19:30 Droga Krzyżowa.

21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.

21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu

PROŚBA O PRZESŁANIE PONIŻSZEGO MAILA:

https://polskapodkrzyzem.pl/mail/Polska_Pod_Krzyzem_mail_2019_08_14.html

źródło: polskapodkrzyzem.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor