Felieton 30 May 2018 | Redaktor
Niezwykły hymn, którego tajemnicy się doświadcza

Św. Tomasz z Akwinu jak mało kto poznał rozumem wiele Tajemnic. To był dar, który przekazywał światu. Bezcenny dar rozumienia wiary, która nie jest ślepa, ale bywa tajemnicza.

Hymn który napisał ten oświecony święty śpiewamy do dziś, a każdy jego wers jest historią Kościoła - historią zbawienia duszy. Warto osobiście ten hymn doświadczyć władzami rozumu, wyobraźni, duchem i zachwycić się Mistyczną Ofiarą z Ciała i Krwi Syna Bożego.

  1. Sław języku tajemnicę Ciała i Najdroższej Krwi którą jako łask krynicę wylał w czasie ziemskich dni Ten co matkę miał dziewicę Król narodów godzien czci.

  2. Z panny czystej narodzony posłan zbawić ludzki ród gdy po świecie na wsze strony ziarno Słowa rzucił w lud wtedy cudem niezgłębionym zamknął swej pielgrzymki trud.

  3. W noc ostatnią przy wieczerzy z tymi których braćmi zwał pełniąc wszystko jak należy czego przepis prawny chciał Sam dwunastu się powierzył i za pokarm z rąk Swych dał

  4. Słowem więc Wcielone Słowo chleb zamienia w Ciało swe wino Krwią jest Chrystusową darmo wzrok to widzieć chce tylko wiara Bożą mowa pewność o tym w serca śle

  5. Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz niech przed Nowym Testamentem starych praw ustąpi czas co dla zmysłów niepojęte niech dopełni wiara w nas

  6. Bogu Ojcu i Synowi od po wszystkie nieśmy dni niech podaje wiek wiekowi hymn tryumfu dzięki czci a równemu Im Duchowi niechaj wieczna chwała brzmi. Amen.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor